Шведи колись востаннє були чемпіонами світу.

Жовтий, синій

Історія

Вперше хокейну збірну Швеції можна було побачити у матчі проти Бельгії. Це був перший матч для шведів, який відбувся 23 квітня 1920 року. Скандинави утримали впевнену перемогу – 8:0. Вже за вісім років збірна Швеції виборола свою першу медаль на світовій першості. Згадаймо саме ті чемпіонати світу, які стали переможними для шведських хокеїстів.

Своє перше золото Швеція взяла у 1953 році на Чемпіонаті світу, який відбувся у Швейцарії. 20-й за рахунком чемпіонат проходив у Цюріху та Базелі. Було проведено два турніри: група "А" - для найсильніших збірних, група "В" - для збірних другого дивізіону. До складу групи «А» входило лише чотири збірні: Швеція, ФРН, Швейцарія, Чехословаччина. Турнір проводився у форматі групового етапу. Кожна збірна мала провести по два матчі з кожним суперником. Оскільки чехословацькі хокеїсти достроково залишили чемпіонат (через кончину президента Чехословаччини – Готвальда), всі їхні результати були визнані недійсними. За відсутності сильного суперника, збірна Швеції легко виграла золото, перемігши у всіх матчах. ФРН стала другою, а Швейцарія третьою.

1957 року в Москві шведські хокеїсти вдруге стають тріумфаторами світової першості. У турнірі брали участь збірні Швеції, СРСР, Фінляндії, Японії, Польщі, НДР, Австрії та Чехословаччини. Усі команди зіграли одна з одною по одному матчу. В результаті збірна Швеції з активом у 13 очок посіла перше місце, перемігши у 6 матах із 7 (нічия 4:4 зі збірною СРСР). Збірна Радянського союзу взяла срібло, оскільки мала ще нічию з Чехословаччиною (2:2). Чехословацькі хокеїсти приміряли бронзу. Свен Тумба-Юханссон був визнаний найкращим нападником Чемпіонату світу.

Через п'ять років у США команді Арне Стрьомберга та Пера Бергстрема підкорився третій хокейний Чемпіонат світу. До складу учасників чемпіонату увійшли: Швеція, Фінляндія, Канада, США, Норвегія, Велика Британія, ФРН та Швейцарія. Як і в Москві кожна команда зіграла по сім матчів. Найкраще стала Швеція, яка виграла у всіх своїх суперників, у тому числі у Канади та США (5:3 та 2:1 відповідно). Долю другого та третього місця було розіграно у матчі Канада – США. Канадці перемогли з рахунком 6:1. Швед Нільс Нільссон став найкращим бомбардиром, забивши 12 голів. До складу символічної збірної увійшли воротар Леннарт Хеггрот, а також нападники Ульф Стернер і Нільс Нільссон. Леннарт Хеггрот був також визнаний найкращим воротарем світової першості, а Свен Тумба-Юханссон - найкращим нападником.

Наступного тріумфу на Чемпіонаті світу шведам довелося чекати 25 років. Протягом чверті століття збірна Швеції не могла виграти золото, набравши при цьому значну кількість срібла та бронзи. Але 1987 року у Відні (Австрія) «прокляття» було подолано. Схема проведення турніру була іншою. Вісім команд (СРСР, Чехословаччина, Швеція, Канада, ФРН, США, Фінляндія та Швейцарія) на попередньому етапі зіграли між собою по одному матчу, а чотири найкращі збірні вже у груповому турнірі мали розіграти між собою нагороди чемпіонату. До четвірки найкращих увійшли Канада, СРСР, Швеція та Чехословаччина. Оскільки попередні перемоги не рахувалися, то шведська збірна, зігравши двічі в нічию з Чехословаччиною (3:3) та СРСР (2:2), а також перемігши Канаду (9:0) стала чемпіоном світу. Радянський Союз, програвши Шведам лише з різниці забитих і пропущених голів, став другим. Третє місце посіли ще одні європейці – чехословаки. Незважаючи на перемогу, жодного зі шведських хокеїстів не було відзначено.

У 1991 та 1992 роках збірна Швеції з хокею домінувала на Чемпіонатах світу. Спочатку у Фінляндії (схема проведення турніру така сама, як і в 1987 р.) випередивши в груповому турнірі Канаду та СРСР, була завойована одна золота медаль, а потім, у Чехословаччині ще одне золото, яке стало для шведів шостим за всю історію хокейних чемпіонатів. На світовій першості у Чехословаччині вперше проводились матчі на виліт. Шведи, які на попередньому етапі потрапили до однієї групи з Фінляндією, Німеччиною, США, Італією та Польщею, посіли там останнє прохідне місце – 4-те. Але вже на стадії плей-офф ми побачили зовсім іншу Швецію. Здолавши у чвертьфіналі «дебютантів» чемпіонатів світу Росію (2:0), шведські хокеїсти, у півфіналі, не мали особливих проблем і зі Швейцарцями (4:1). У фіналі компанію шведам склали фінські хокеїсти. Матч вийшов одностороннім, а Швеція перемогла з рахунком 5:2. У матчі за третє місце перемогу здобули хокеїсти Чехословаччини.

1998 рік. У Швейцарії відбувається 62-й чемпіонат світу з хокею, на якому збірна Швеції стає семиразовим чемпіоном світу. Вигравши без особливих проблем усі матчі у групі, до якої окрім шведів входили збірні Швейцарії (4:2), США (6:1) та Франції (6:1), у другому груповому раунді, шведи по черзі здолали Фінляндію (1:0) ), Білорусь (2:1) та Канаду (7:1). Було видно, що Швецію цього року ніхто не міг зупинити. З тим самим настроєм у півфіналі у двох матчах хокеїсти збірної Швеції здолали збірну Швейцарії (4:1 та 7:2). У фінальному двоматчевому протистоянні, насилу була переможена збірна Фінляндії (1:0 і 0:0), при цьому за шість періодів глядачі побачили лише один гол.

На Чемпіонаті світу 2006 року в Ризі (Латвія), шведські хокеїсти здобули свою восьму і поки що останню перемогу на чемпіонаті світу. Як завжди, свій похід за золотом, шведи розпочали з групового етапу. Суперниками Швеції у групі були Україна, Італія та Швейцарія. У перших двох матчах шведи здолали українців (4:2) та італійців (4:0). В останньому турі Швеція та Швейцарія зіграли у бойову нічию (4:4). Потім, у матчах кваліфікаційного етапу збірна Швеції змогла здолати Білорусь (4:1), зіграла у результативну нічию з Росією (3:3) та програла словацьким хокеїстам (2:5). За підсумками цих матчів шведи посіли друге місце у групі «Є» і у чвертьфіналі мали зіграти зі збірною США. Цей матч став легкою прогулянкою для хокеїстів "Тре крунур", а кінцевий результат був 6:0. У півфінальному матчі на Швецію чекала інша північноамериканська збірна – Канада. Супер-цікавий та результативний матч закінчився з рахунком 5:4 на користь скандинавів. Набравши впевненості після двох матчів плей-офф, у фіналі шведи не залишили жодних шансів збірній Чехії. Матч виграли вже після двох періодів, за які вони змогли накидати чехам чотири шайби. Останній період був безголевим. Фінальна сирена зафіксувала рахунок 4:0. Таким чином Швеція стала восьмиразовим чемпіоном світу. На чемпіонаті світу в 2011 році збірна Швеції вийшла у фінал і вважалася там явним фаворитом у матчі проти Фінляндії, проте на превеликий подив, "Тре Крунур" програли з тріском Суомі з рахунком 6:1. Власне ці дві збірні і будуть приймати майбутню першість світу, а їх протистояння буде особливо цікавим.

Чемпіонат світу 2012 року проходив одразу у двох країнах: Швеції та Фінляндії. Від господарів першості традиційно чекають на щось особливе, і цього разу фіни та шведи підійшли до турніру в такій формі, що цілком могли розраховувати на перемогу. Груповий ця пройшла для шведів практично безболісно. "Три крунури" зазнали лише однієї поразки, правда від збірної Росії, правда з рахунком 7-3. Проте це гарантувало команді Пера Мортса вихід до чвертьфіналу, де її суперником стала Чехія, яка не блискуча під час відбірного раунду. Майже ніхто не сумнівався, що Швеція пройде Чехію, але насправді господарі першості програли, причому програли прикро, пропустивши вирішальну шайбу за двадцять дев'ять секунд до кінця періоду.

Щодо олімпійської історії, то тут шведи можуть похвалитися двома золотими медалями, які вони виграли у Ліллехамері та Турині. проходив Швеції та Фінляндії, і де як не вдома шведам демонструвати чемпіонську гру, та ще й напередодні Олімпійських ігор у Сочі? "Тре крунур" налаштувалися на домашній чемпіонат світу вище за усілякі похвали і зуміли здобути блискучу перемогу на ньому! У вирішальному матчі Швеція розгромила збірну Швейцарії з рахунком 5:1.

Після впевнено проведеної Олімпіади шведи також непогано виступили і на . У груповому етапі підопічні Пера Мортса поділили перше місце з канадцями, але залишилися на другому лише за результатами очної зустрічі, в якій скандинави поступилися супернику в овертаймі. У чвертьфіналі шведи насилу переграли господарів турніру - команду Білорусі, а ось у півфіналі нарвались на команду Росії, яка зносила всіх і вся. Той поєдинок запам'ятається надовго жестом "великий палець по горлу" головного тренера росіян Олега Знарка на адресу одного з колег у протилежній команді. Тренера збірної Росії після цього дискваліфікували, та півфінальний матч шведи програли. Натомість скандинавам вдалося зібратися і у матчі за третє місце без проблем переграти чехів.

На Чехію збірну Швеції знову повіз Пер Мортс, і його команда знову посіла друге місце в групі, програвши лише чудовій збірній Канади, яка привезла на той турнір одну з найсильніших збірних за останні роки. У чвертьфіналі підопічним Мортса дісталася чудова нагода помститися росіянам за поразкою в торішньому півфіналі, але цим шансом скандинави не скористалися, поступившись з рахунком 3:5.

Пер Мортс продовжив тренувати збірну Швеції і саме він привезе команду на чемпіонат світу з хокею 2016 року, який пройде в Росії. Однак незадовго до турніру стало відомо, що після його закінчення наставник шведів залишить свою посаду і або тренуватиме клуб Континентальної Хокейної Ліги, або завершить свою кар'єру. У Росії «три крунури» просто не буде, але команда Швеції за традицією є одним із претендентів на найвищі місця. Гра шведи будуть у Москві, а протистоятимуть дружині 63-річного Мортса команди Росії, Чехії, Швейцарії, Латвії, Норвегії, Данії, Казахстану.

Нагороди та досягнення

Чемпіон світу (9): 1953, 1957, 1962, 1987, 1991, 1992, 1998, 2006, 2013

Срібні медалі ЧС (17): 1947, 1951, 1963, 1967, 1969, 1970, 1973, 1977, 1981, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 2003, 2004, 2011

Бронзові медалі ЧС (16): 1954, 1958, 1965, 1971, 1972, 1974, 1975, 1976, 1979, 1994, 1999, 2001, 2002, 2009, 2010, 2014

Олімпійський чемпіон (2): 1994, 2006

Срібна медаль Олімпіади (3): 1928, 1964, 2014

Бронзова медаль Олімпіади (4): 1952, 1980, 1984, 1988

Швейцарія вже топ-збірна! Але чемпіони знову шведи

«Три крунури», як і рік тому в Кельні, виграли золото по булітах.

Російський слід: ікра, горілка, Гофман

Збірна Росії свій похід за золотом завершила у чвертьфіналі. Програвши канадцям, підопічні Іллі Воробйова у п'ятницю покинули Копенгаген. Збірна поїхала, але про росіян у данській столиці все одно згадують. Пройшла навіть кумедна чутка про те, що наша делегація так бурхливо оплакувала достроковий виліт з турніру, що загалом витратила на горілку, ікру та інші національні атрибути 26 млн рублів. Не погано, не погано. Ось тільки цю інформацію чомусь вкинули не данці, а фіни, чия збірна грала не в Копенгагені, а в Хернінгу. Та й керівництво готелю Tivoli, де жила збірна Росії, міф про нашу надмірно широку душу рішуче спростував.

Хоч би скільки грошей витратила збірна Росії в Копенгагені, хокеїсти та тренери місто вже покинули. А ось наші вболівальники продовжують тинятися датською столицею. Багато наших співвітчизників розраховували, що вже до півфіналу збірна точно дістанеться. А де півфінал, там щонайменше матч за третє місце. Ось і доводиться і без того росіянам, що серйозно витратилися, заливати горе недешевим пивом, яке у фан-зоні коштує від 700 р за пластикову склянку. Втім, зовсім юним уболівальникам не потрібний жодний допінг, щоб щиро відриватися. Під час "бронзового" матчу США - Канада справжньою зіркою став танцювальний російський пацан, якого вчасно вихопила камера.

У столиці Данії залишилися не лише російські вболівальники та журналісти, а й наші дівчатка з офіційної групи підтримки. Якось ми з подивом виявили, що серед панночок, що танцюють у фан-зоні, суцільно співвітчизниці. Не так, щоб краса російських жінок це якесь одкровення, але все одно цікаво. А ще фінал довірили обслуговувати двом російським суддям. У ролі лайнсмена виступив Гліб Лазарєв, а у зв'язці головних арбітрів разом із канадцем на лід вийшов Роман Гофман. Доберися збірна Росії до фіналу чемпіонату світу, челябінець про таке високе призначення міг навіть не мріяти. Так що немає лиха без добра.

Дежавю з п'ятирічною витримкою

Якщо ви забобонні, то у нас є для вас свіжа хокейна прикмета. У тих випадках, коли збірна Росії програє у чвертьфіналі чемпіонату світу північноамериканській команді, у фіналі неодмінно грають Швеція та Швейцарія. Підтверджень поки що небагато, світова практика знає лише два випадки. Але надто вже стійке почуття дежавю. У 2013 році підопічні Зінетули Білялетдінова розгромно програли американцям, а у вирішальному матчі на «Глобен Арені» зіткнулися шведи зі швейцарцями. Через п'ять років історія повторилася. Хіба від канадців ми пропустили не вісім шайб, а п'ять. Фінальна ж вивіска виявилася точнісінько як колись у Стокгольмі.

Шведи у серії булітів виграли чемпіонат світу. Як це було

Швеція та Швейцарія не виявили переможця за підсумками 80 хвилин ігрового часу. "Золото" скандинавам принесли чарівні руки Форсберга.

На ЧС-2013 шведи були господарями. У фіналі вони здолали не лише команду-сенсацію в особі Швейцарії, а й ті самі прикмети. Протягом 27 років вважалося, що домашній чемпіонат світу – це чорна мітка. «Три крунури» стали першими після збірної СРСР на ЧС-1986, кому вдалося виграти за своїх уболівальників. Знявши прокляття домашнього льоду, скандинави можуть більше не боятися гучної підтримки. Тут, у Копенгагені, вони теж почуваються як удома. Куди не глянь – шведи: на трибунах, у парках, у фан-зоні. Суцільне жовто-синє море. А один із барів у центрі данської столиці на час чемпіонату світу навіть став таким собі шведським представництвом.

Якщо що змінилося за п'ять років, то це статус збірної Швейцарії. У Стокгольмі вони були стовідсотковими андердогами, тоді як у Копенгагені з'явилися збірної, якої всього-на-всього не вистачає до приставки «топ». Подивіться хоча б на представництво Швейцарії в НХЛ, що зросло. А коли до «сирів» приїхали зірки «Нешвілла» Кевін Фіала та Роман Йозі, вони до цього статусу наблизилися як ніколи близько. Медалі для команди Патріка Фішера – це не сенсація. Вони явно прагнули більшого, ніж вихід до фіналу та покірні 1:5 від фаворита.

Захист титулу та ніяких сенсацій. Чого нам чекати від головного матчу ЧС-2018?

Швейцарці дуже гарні, але проти шведів вони не мають шансів.

Чи забули шведи розгром над США?

Американці після матчу з Канадою, в якому вибороли бронзові медалі, зізнавалися, що зайняти третє місце на чемпіонаті світу їм вдалося, забувши шведський кошмар. «Три крунури» над ними відверто знущалися, і головне було викинути результат півфіналу з голови. Власне, приблизно те саме потрібно було зробити шведам. Вважаючи, що і швейцарців можна розгромити, особливо не напружуючись, не важко сконфузитися. Не сказати, що підопічні Рікарда Ґренборґа вийшли на фінальний матч розхлябаними, але жодної переваги у них у першому періоді не було. Довгий час навіть співвідношення кидків дорівнювало. А перший гольовий момент створили не фаворити фіналу, а швейцарці. Блискавична триходівка закінчилася небезпечним кидком Фіали.

У шведів до певного часу виділявся зовсім не Рікард Ракелль, за якого ми з колегами хором голосували як за MVP турніру, а Віктор Арвідссон. Форвард «Нешвілла» тут награв на звання чемпіона світу з виходів віч-на-віч. Як він відкривається і відноситься від захисників - любо-дорого дивитися. На цей раз він отримав шайбу після чудового навісу, але відправив її вздовж лінії воріт. Перша шведська більшість, яка надовго перенесла гру до володінь Леонардо Джиноні, також заробив Арвідссон.

Йозі та Нідеррайтер знову грають із вогнем

Людиною, яка фолила на Арвідссоні, був Ніно Нідеррайтер. І він же, який грає за збірну Швейцарії з ранніх років, відкрив рахунок у фіналі! Символічно, що Ніно добив шайбу у ворота після сольного проходу Романа Йозі. Того самого, якому вдалося відкрити рахунок п'ять років тому у Стокгольмі. Тоді перший крок швейцарців гравці «Тре крунур» сприйняли як кинуту рукавичку, відповівши п'ятьма шайбами. Ось і тепер Густав Нюквіст розкішним кидком у дев'ятку відзначився вже за хвилину після нечуваної зухвалості Нідеррайтера.

Ніно і після перерви не надто скромничав. Коли швейцарці грали здебільшого, їхній лідер штовхнув шведа на борт. 5+20? Дві хвилини? Ні, ні і ще раз ні. Нідеррайтер продовжив грати, а за кілька секунд Андерс Нільссон виймав шайбу з воріт. Забив, щоправда, форвард, що не уникнув покарання, а інший енхаеловець - Тімо Майєр. Розмашисто увійшовши до зони, він пульнув снаряд у дальній кут, а колишній голкіпер «Ак Барса» лише провів його поглядом. 2:1! Швейцарці вийшли вперед, вирвавшись із колії фіналу п'ятирічної давності. Вони не розсипалися при першому натисканні, а головне не злякалися самих себе.

Розв'язка

І що тут розпочалося! Кидки без зупинки, рухи, що кружляють голову, і інтелектуальний навал. Шведи взялися до справи. Питання, чи відіграються хлопці у жовтому, не стояло. Стало очевидно, що гол у ворота Дженоні – це лише справа часу. Після того, як гравці «Тре крунур» безвилазно провели в зоні швейцарців близько півтори-двох хвилин, нерви не витримали у Енцо Корві. Він порушив правила, чим прирік свою команду на неминуче. Міка Зібанеджад, опинившись у більшості на місці захисника, наче рукою поклав шайбу акуратно в куток.

Розв'язка могла вийти комічною. Або драматичною – це з якого боку подивитися. У середині третього періоду Йозі отримав дві хвилини, чесно їх відсидів, після чого… знову отримав видалення. На цей раз за те, що торкнувся шайби до того, як повністю залишив штрафний бокс. Чи бачили фінали чемпіонатів світу такі абсурдні вилучення?! Але на честь партнерам Йозі вони вистояли і не дозволили своєму ватажку увійти в історію таким безглуздим чином.

Булітні чемпіони

Швейцарці дожили до овертайму, і вже на той момент вони мали стати національними героями. Після того як підопічні Фішера звели внічию основний час з чинними чемпіонами світу, хокейне співтовариство має нарешті зарахувати їх до топ-збірних. Але овертайм це така штука, що в ньому немає фаворитів або аутсайдерів. Будь-який кидок, навіть непоказний, може стати «золотим». Його переповнена "Роял Арена" так і не дочекалася, хоча з сиреною Адам Ларссон потрапив у штангу.

Все, як і рік тому в Кельні, наважилося в серії булітів. Після того, як першу ж спробу реалізував Свен Андрігетто, згадалося, що «Тре крунур» не має нині Лундквіста. Від канадців Король Ханрік потягнув усі буліти до одного. Натомість Ґренборг вчасно згадав про присутність у команді Екман-Ларссона – автора одного із двох переможних булітів. Саме він на пару із Філіпом Форсбергом зробив Швецію чемпіоном світу другий рік поспіль!

У вирішальному поєдинку збірна Швеції здобула найважчу перемогу над Швейцарією. Про це повідомляє офіційний сайт змагань.

Поєдинок завершився лише у серії булітів, де точніше виявилася скандинавська команда. Підсумковий рахунок – 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0).

Швейцарська збірна двічі виходила вперед у ході зустрічі. У перших двох періодах сценарій повторювався - швейцарці забивали першими, але шведи відразу порівнювали рахунок.

У третьому періоді, незважаючи на два вилучення у швейцарської збірної, голів забито не було. 2:2 - було призначено додаткову 20-хвилинку.

Шведи володіли територіальною та ігровою перевагою, мали безліч моментів, а на останній секунді ігрового часу матчу (!) штанга врятувала ворота швейцарців від гола.

У серії булітів збірна Швейцарії від початку вийшла вперед - 1:0, але третім кидком шведи зрівняли рахунок, а четвертий кидок Форсберга став вирішальним - 2:1 по булітах.

Збірна Швеції 11-го разу у своїй історії виборола титул чемпіона світу. Швейцарія насамперед двічі грала у фінальному матчі ЧС, і поки що так і не має жодного титулу.

За кількістю перемог на чемпіонатах світу - 27 золотих медалей (1954, 1956, 1963-1971, 1973-1975, 1978-1983, 1986, 1989, 1990, 1993, 2008, 200). Десять разів команда СРСР/Росії завойовувала срібні (1955, 1957, 1958, 1959, 1972, 1976, 1987, 2002, 2010, 2015) і сім разів бронзові (1960, 1999) 2007) медалі світової хокейної першості.

Головний тренер – Олег Знарок.

Збірна Канади

Збірна Канади як команда-родоначальниця хокею вважається однією з найсильніших команд на міжнародній арені. Член IIHF з 1920 року.

Збірна Швеції

Головний тренер - Тодд Річардс.

Збірна Фінляндії

Фіни двічі вигравали чемпіонат світу з хокею (1995, 2011), вони є володарями семи срібних (1992, 1994, 1998, 1999, 2001, 2007, 2014) та трьох бронзових (208,200,2 Збірна Фінляндії — дворазовий срібний (1988, 2006) та чотириразовий бронзовий (1994, 1998, 2010, 2014) призер Олімпійських ігор.

Принципове північноамериканське протистояння в матчі за бронзу чемпіонату світу вийшло набагато завзятіше, ніж можна припустити, дивлячись на підсумковий рахунок.

На 27-й хвилині нападник збірної США підстеріг помилку канадського захисника («кленове листя» в цей момент ще й діяло в меншості), відібрав у нього шайбу і легко обіграв воротаря - 1:0.

Відповідь родоначальників хокею була лише наприкінці другого періоду:

на 39-й хвилині олімпійський чемпіон Сочі-2014 Марк-Едуард Власич завершив швидку контратаку чотири на три, замкнувши передачу Бо Хорвата на дальній штанзі.

Нічий рахунок протримався майже до самого кінця матчу, незважаючи на те, що Канада досить часто залишалася в меншості, наче її наздогнала карма за спірне видалення в овертаймі 1/4 фіналу, завдяки якому підопічні закинули переможну шайбу.

Однак на 52-й хвилині чергова гра США в більшості призвела до того, що найрезультативніший гравець турніру завдав здалеку потужного кидка, а після сейву воротаря на добиванні виявився Нік Боніно — 2:1.

Канадці вирішили ризикнути і зарано, майже за три хвилини до кінця, прибрали голкіпера, виставивши шостого польового. Це призвело лише до двох голів США у порожні ворота: відзначилися і автор першого голу Крайдера.

Після зустрічі нападник, що оформив дубль, розповів, як зірково-смугастим вдалося зібратися після хворобливої ​​поразки в 1/2 фіналу від збірної Швеції з рахунком 0:6.

«Було дуже важливо здобути перемогу над канадцями після того, що сталося з нами вчора.

Такі поразки трапляються у хокеї, але ми гідно прийняли цей удар і зуміли зрозуміти всередині команди, що сталося.

Не говоритиму багато про свої голи, у цьому велика заслуга моїх партнерів. Збірна США сьогодні виглядала одним цілим, а в хокеї це основна запорука успіху», - наголосив Крайдер.

Нападник зірково-смугастих Кейн також зазначив, що після конфузу в матчі зі шведами команді коштувало чималих зусиль прийти до тями.

«Важко було зібратися після вчорашньої гри. Але ми зуміли вдруге обіграти Канаду на турнірі

(На груповому етапі американці перемогли по булітах з рахунком 5:4. — "Газета.Ru") та завоювати бронзові медалі.

Для нас важливо було зібратися та підготуватися до цього матчу, важливо було повернутися додому з медалями. Це багато означає не тільки для нашої команди, а й для всього американського хокею», — наводить слова форварда.

За десять матчів на чемпіонаті світу Кейн заніс до свого активу 20 очок (вісім шайб та 12 гольових передач), ставши найкращим бомбардиром турніру.

Таких показників у XXI столітті не добивався ніхто, окрім канадця у 2008 році. Не дивно, що Кейн був визнаний найціннішим гравцем світового форуму.

А ось збірна Канади так і не змогла прийти до тями після образливого вильоту від головної сенсації чемпіонату світу Швейцарії (2:3) у півфіналі.

Капітан «кленового листя», якому не вдалося відзначитися результативними діями в матчі за бронзу, поскаржився на розрізненість колективу на льоду.

«Не знаю, чому сьогодні гра у нас не вийшла, можливо, ми всі були не на одній хвилі.

Тяжко було перебудуватися, бо вчора також був дуже емоційний матч, результат якого нас розчарував. Тяжко було про нього забути, — зізнався 21-річний нападник. - Ключовим у грі став третій період.

Вважаю, ми виконали хорошу роботу, залишалися у грі, але потім пішли видалення, і суперник реалізував більшість у третьому періоді. Як би я оцінив свій виступ на чемпіонаті світу? Це не має значення, головне, як виступала команда».

Більш досвідчений нападник канадців Райан, за плечима якого вже два виграні чемпіонати світу, назвав поразку в матчі за бронзу «неприємною ситуацією».

«Це неприємна ситуація. Очевидно, що ми приїхали сюди по золоті медалі. Канада була готова битися за них.

Коли вам не вдається досягти того, чого хочете, це розчаровує. Безумовно, ми хотіли перемогти США та довести, що ми найкраща команда. Та просто не змогли. Ви могли помітити, що Канада на льоду виглядала дещо важко», — цитує О"Райллі офіційний сайт Міжнародної федерації хокею (ІІХФ). Таким чином,

Канада вперше з 2014 року залишилася без медалей чемпіонату світу.

Тоді «кленове листя» програли у чвертьфіналі Фінляндії, проте після такої невдачі двічі поспіль завойовували золото, а у 2017 році по буллітах поступилися шведам у фіналі (1:2), здобувши срібні нагороди.

Фінал. Швеція - Швейцарія - 3:2 (Б)

У фінальному матчі чемпіонату світу зійшлися його чинні переможці шведи і швейцарці, які вразили всіх, які зуміли з четвертого місця в групі дістатися до матчу за золото.

Записними фаворитами фіналу були, звичайно, скандинави, проте «хрестоносців» це анітрохи не збентежило: вони дуже зухвало діяли в атаці та двічі змушували свого грізного суперника відіграватися.

«Без сумніву, цей матч став одним із самих пам'ятних у моїй кар'єрі, — заявив гравець після зустрічі. — Складно описати емоції, які я зараз відчуваю.

Ми з і, коли вилетіли з «Нешвілом» з Кубка Стенлі, сказали один одному, що їдемо на чемпіонат світу лише за золотом.

І ми зробили це, провівши просто незабутній турнір. Я брав участь у багатьох фіналах, наприклад на молодіжному ЧС, але тепер я чемпіон світу — це просто фантастика!»

Головний тренер збірної Швеції, чий пост опинився під загрозою після вильоту скандинавів з Олімпіади-2018 у чвертьфіналі від команди Німеччини, заявив, що тепер без жодних сумнівів продовжує співпрацю з «тре крунур».

«Це другий для мене такий фінал, який закінчується булітами (2017 року шведи по булітах обіграли канадців. "Газета.Ru"), це була чудова гра.

На шляху до перемоги нам довелося подолати чимало чудових суперників. І, як я сказав хлопцям у роздягальні, маю чудові відчуття від того, що я їх треную.

Мій контракт із Шведським хокейним союзом розрахований ще на рік? На даний момент я не розглядаю жодних пропозицій і продовжую працювати у федерації. Думаю, я зробив чудову роботу», — сказав тренер.

Наставник збірної Швейцарії заявив, що його підопічні цілком могли здобути над шведами перемогу.

«Вітаю збірну Швеції. Вона зупиняла нас у півфіналі домашнього чемпіонату світу 1998 року, на Олімпіаді-2006, у фіналі чемпіонату світу – 2013, торік і зараз.

Але я дуже гордий тим, що ми зробили, це неймовірно. Команда грала на куражі, діяла у правильному напрямку.

Якби мені сказали три роки тому, що ми можемо стати чемпіонами, я посміявся б. Але зараз ми могли виграти», - наголосив фахівець.

Голкіпер команди Леонардо Дженоні підтримав слова головного тренера:

«Згоден, ми показали все, що могли, але зараз святкує суперник. Проте ми можемо собою пишатися. Ми були близькими до того, щоб виграти, у нас були хороші шанси. Що ж, зачекаємо наступного разу».

Таким чином, збірна Швеції виграла чемпіонат світу вдруге поспіль і 11-й у своїй історії.

Більше цей турнір підкорявся лише Росії (27), Канаді (26) та Чехії (12).

Ознайомитись з іншими новинами, матеріалами та статистикою ви можете на сторінці, а також у групах відділу спорту у соціальних мережах